Picie wody a odchudzanie

Każda stosowana przez nas kuracja odchudzająca wiążę się z koniecznością ograniczania spożywanych kalorii. Pomimo tego jest jedna rzecz, której absolutnie nie powinniśmy ograniczać. Wręcz przeciwnie. Odchudzanie powinno skutkować wzmożonym spożywaniem tego artykułu. Mowa w tym miejscu oczywiście o wodzie - najważniejszym składniku niezbędnym do życia. Niegazowana, niskozmineralizowana woda jest podstawowym fundamentem zarówno zdrowego stylu życia na co dzień jak i zdrowego odchudzania. Przeciętnie ilość wody niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu to około 1,5 litra dziennie. W przypadku stosowania kuracji odchudzających wartość ta rośnie do 2,5 litra wody dziennie. Dzieje się tak dlatego, że w procesie spalania tkanki tłuszczowej nasz organizm potrzebuje wspomagania w filtrowaniu nerek. Dodatkowo duża ilość wody odciąża wątrobę która niewątpliwie odgrywa jedną z najważniejszych ról w procesie przemiany materii.


woda w odchudzaniu

Pierwsza podstawowa zasadza związana z płynami podczas odchudzania brzmi - bez wody nie chudniemy! Wydaje się to być paradoksem, ale faktycznie, im więcej wody przyjmujemy, tym więcej i szybciej spalamy. W przypadku zbyt małej ilości wody sytuacja wygląda dokładnie odwrotnie. Nasz organizm czuje niedobory, a co za tym idzie magazynuje każdy dostarczony mililitr płynów. Skutkuje to zatrzymaniem wody w organizmie co może prowadzić do zwiększenia wagi! Dodatkowo woda jest kluczowym czynnikiem w procesie oczyszczania organizmu z toksyn a co za tym idzie, odpowiada za dobry metabolizm. Naukowcy udowodnili niedawno że spożywanie dużej ilości wody podczas odchudzania powoduje 10 procentowe zwiększenie spalania kalorii.


Kolejnym argumentem przemawiającym za piciem dużej ilości wody podczas kuracji odchudzających jest fakt braku kalorii. Dzięki tej cesze woda jest najlepszym „zapełniaczem” dla osób będących na diecie wymagającej ograniczenia spożywanych kalorii. Szklanka wody przed i w trakcie posiłku spowoduje, że nasz mózg dostanie informacje o tym, iż nasz żołądek jest już pełny. W prostych słowach, szybciej czujemy sytość a co za tym idzie jemy mniej. To z kolei skutkuje lepszymi efektami odchudzania.

woda w procesie odchudzania

Ludzie będący na diecie, przyjmujący duże ilości wody dziennie często pytają dietetyków czy można zastąpić ją jakimś innym płynem. Niestety w tym wypadku opinie ekspertów są zgodne. Nic nie działa tak skutecznie na nasze nerki jak zwykła, niegazowana woda mineralna. Nie zaleca się picia wody gazowanej. Ewentualnym substytutem może być gorzka herbata. Na pewno nie możemy natomiast zastępować wody dostępnymi na rynku wodami smakowymi. Jednak butelka takiego płynu to ponad 300 kalorii. Takie działanie na pewno nie wesprze naszych starań o idealną sylwetkę.


Kolejnym bardzo ważnym argumentem przemawiającym za piciem wody jest jej zbawienny wpływ na organizm podczas wspomagających utratę wagi kuracji tabletkami i preparatami odchudzającymi. Jak wspominaliśmy wcześniej woda korzystnie wpływa na działanie wątroby i nerek. To właśnie te narządy w największym stopniu narażone są na skutki uboczne tabletek. Wypijanie 2-3 litrów wody dziennie niweluje ryzyko uszkodzenia nerek lub wątroby praktycznie do zera. Jak wiemy, tabletki odchudzające często bardzo pozytywnie przyczyniają się do ostatecznego sukcesu odchudzania. Dlatego właśnie nie powinniśmy bać się skutków ubocznych, a skutecznie im zapobiegać!